Archive: Reval Cup 2016

04

Boys 2004

2x20min

Group A

Team Pld W D L GD Pts Place
finland TuNL 4 4 0 0 17:1 12 I
Latvia FK Jelgava 4 1 2 1 6:3 5 III
estonia JK Tallinna Kalev 4 2 1 1 8:6 7 II
finland Joensuu Jippo 4 1 0 3 7:19 3 IV
estonia Pärnu JK Vaprus 4 0 1 3 2:12 1 V

Group B

Team Pld W D L GD Pts Place
finland EsPa/HooGee YJ 4 1 0 3 3:12 3 IV
Latvia FK Liepaja 4 2 2 0 13:6 8 II
estonia Nõmme Utd 4 0 1 3 2:7 1 V
estonia FC Levadia 4 3 1 0 14:3 10 I
estonia JK Tammeka 4 2 0 2 8:12 6 III

10.12.2016

Nr Time Group Teams Result
1 09:00 A EsPa/HooGee YJ – FC Levadia 0:5
2 09:50 B TuNL – Joensuu Jippo 9:0
3 10:40 A FK Liepaja – Nõmme Utd 1:1
4 11:30 B FK Jelgava – JK Tallinna Kalev 0:0
5 12:20 A Nõmme Utd – EsPa/HooGee YJ 0:2
6 13:10 B JK Tallinna Kalev – TuNL 1:4
7 14:00 B Joensuu Jippo – Pärnu JK Vaprus 5:0
8 14:50 A FC Levadia – JK Tammeka 4:0
9 15:40 A EsPa/HooGee YJ – FK Liepaja 0:3
10 16:30 B FK Jelgava – TuNL 0:1
11 17:20 A Nõmme Utd – JK Tammeka 1:2
12 18:10 B Pärnu JK Vaprus – JK Tallinna Kalev 1:3
13 19:00 A Nõmme Utd – FC Levadia 0:2
14 19:50 B JK Tallinna Kalev – Joensuu Jippo 4:1
15 20:40 A FK Liepaja – JK Tammeka 6:2
16 21:30 B FK Jelgava – Pärnu JK Vaprus 1:1

27.11.2016

0:4

Nr Time Group Teams Result
17 08:00 A FK Liepaja – FC Levadia 3:3
18 08:50 B FK Jelgava – Joensuu Jippo 5:1
19 09:40 A EsPa/HooGee YJ – JK Tammeka 1:3
20 10:30 B TuNL – Pärnu JK Vaprus 3:0
21 11:20 Pärnu Vaprus – Nõmme Utd (9.-10. place) 0:1
22 12:10 Joensuu Jippo – EsPa/HooGee YJ (7.-8. place) 0:7
23 13:00 FK Jelgava – JK Tammeka (5.-6.place) 0:0 (pen 4:1)
24 13:50 TuNL – FC Levadia (FINAL) 0:0 (pen 2:3)
25 14:40 JK Tallinna Kalev – FK Liepaja (3.-4. place) 0:4

15.30 Award ceremony

05

Boys 2005

2x20min

Group A

Team Pld W D L GD Pts Place
estonia Nõmme Kalju FC 3 1 1 1 5:3 4 III
finland EPS Akademia II 3 0 1 2 2:13 1 IV
estonia JK Tallinna Kalev 3 2 0 1 10:2 6 I
estonia FC Infonet 3 1 2 0 4:3 5 II

Group B

Team Pld W D L GD Pts Place
estonia Nõmme United 3 2 1 1 5:3 4 III
finland EPS Akademia I 3 1 1 1 8:1 4 II
estonia JK Tammeka 3 3 0 0 6:2 9 I
finland NuPs Real 3 0 0 3 2:15 0 IV

17.12.2016

Nr Time Pitch Group Teams Result
1 10:40 1 A Nõmme Kalju FC – EPS Akademia II 4:1
2 10:40 2 B Nõmme United – EPS Akademia I 0:0
3 12:20 1 A JK Tallinna Kalev – FC Infonet 1:2
4 12:20 2 B JK Tammeka – NuPs Real 3:1
5 14:00 1 A Nõmme Kalju FC – JK Tallinna Kalev 0:1
6 14:00 2 B Nõmme United – JK Tammeka 1:2
7 14:50 1 A EPS Akademia II – FC Infonet 1:1
8 14:50 2 B EPS Akademia I – NuPs Real 8:0
9 17:20 1 A Nõmme Kalju FC – FC Infonet 1:1
10 17:20 2 B Nõmme United – NuPs Real 4:1
11 19:00 2 A EPS Akademia II – JK Tallinna Kalev 0:8
12 19:00 1 B EPS Akademia I – JK Tammeka 0:1

18.12.2016

Nr Time Pitch Teams Result
13 08:00 1 Nõmme Kalju FC – NuPs Real (5.-8. place) 5:0
14 08:00 2 EPS Akademia II – Nõmme United (5.-8. place) 3:1
15 08:50 1 JK Tallinna Kalev – EPS Akademia I (1.-4. place) 3:1
16 08:50 2 FC Infonet – JK Tammeka (1.-4. place) 0:2
17 12:10 1 NuPs Real – Nõmme United (7.-8. place) 1:0
18 12:10 1 Nõmme Kalju FC – EPS Akademia II (5.-6. place) 3:1
19 13:50 2 EPS Akademia I – FC Infonet (3.-4. place) 1:0
20 13:50 1 JK Tallinna Kalev – JK Tammeka (FINAL) 1:1 (pen 4:3)

14:45 Award ceremony

06

Boys 2006

2x20min

Group A

Team Pld W D L GD Pts Place
estonia JK Augur 4 2 1 1 11:7 7 II
Latvia FC Academ 4 3 0 1 12:5 9 I
estonia Tabasalu JK 4 0 0 4 3:15 0 V
estonia Nõmme Kalju FC 4 1 2 1 6:6 5 IV
estonia JK Tammeka 4 2 1 1 6:5 7 III

Group B

Team Pld W D L GD Pts Place
estonia MRJK 4 3 0 1 11:7 9 II
finland EPS Akademia 4 0 1 3 4:12 1 IV
estonia JK Tallinna Kalev 4 4 0 0 23:4 12 I
estonia FC Infonet 4 0 1 3 3:16 1 V
estonia Raplamaa JK 4 2 0 2 12:14 6 III

17.12.2016

Nr Time Pitch Group Teams Result
1 09:00 1 A JK Augur – Nõmme Kalju FC 2:2
2 09:00 2 B MRJK – FC Infonet 2:0
3 09:50 1 A FC Academ – Tabasalu JK 4:1
4 09:50 2 B EPS Akademia – JK Tallinna Kalev 1:5
5 11:30 1 A JK Augur – Tabasalu JK 7:1
6 11:30 2 B MRJK – JK Tallinna Kalev 2:3
7 13:10 1 A Nõmme Kalju FC – JK Tammeka 1:1
8 13:10 2 B FC Infonet – Raplamaa JK 1:6
9 15:40 1 A JK Augur – FC Academ 0:4
10 15:40 2 B MRJK – EPS Akademia 3:1
11 16:30 2 A Tabasalu JK – JK Tammeka 1:2
12 16:30 1 B JK Tallinna Kalev – Raplamaa JK 8:0
13 18:10 1 A FC Academ – JK Tammeka 1:3
14 18:10 2 B EPS Akademia – Raplamaa JK 1:3
15 19:50 2 A Tabasalu JK – Nõmme Kalju FC 0:2
16 19:50 1 B JK Tallinna Kalev – FC Infonet 7:1

18.12.2016

1:2

Nr Time Pitch Teams Result
17 09:40 1 FC Academ – Nõmme Kalju FC 3:1
18 09:40 2 EPS Akademia – FC Infonet 1:1
19 10:30 1 JK Augur – JK Tammeka 2:0
20 10:30 2 MRJK – Raplamaa JK  4:3
21 11:20 1 Tabasalu – FC Infonet (9.-10. place) 1:0
22 13:00 1 JK Tammeka – JK Raplamaa  (5.-6. place) 4:4 (pen 0:2)
23 13:00 2 Nõmme Kalju FC – EPS Akademia  (7.-8. place) 1:3
24 14:40 1 FC Academ – JK Tallinna Kalev (FINAL)
25 14:40 2 MRJK – JK Augur (3.-4. place) 5:0

15:35 Award ceremony

07

Boys 2007

2x20min

Group A

Team Pld W D L GD Pts Place
finland HJK Yellow II 4 4 0 0 21:3 12 I
estonia Tabasalu JK 4 0 0 4 6:21 0 V
estonia MRJK 4 3 0 1 19:9 9 II
estonia FC Levadia 4 1 1 2 9:15 2 III
estonia JK Tammeka 4 1 1 2 7:14 4 IV

Group B

Team Pld W D L GD Pts Place
finland HJK Yellow I 4 2 0 2 8:7 6 III
finland ViTa Nappulat 4 2 1 1 11:11 7 II
estonia Nõmme United 4 1 2 1 10:10 5 IV
estonia JK Tallinna Kalev 4 2 1 1 13:5 7 I
estonia Pärnu Kalev 4 1 0 3 5:14 3 V

19.11.2016

Nr Time Pitch Group Teams Result
1 09:00 1 A HJK Yellow II – FC Levadia 2:0
2 09:00 2 B HJK Yellow I – JK Tallinna Kalev 3:1
3 09:50 1 A Tabasalu JK – MRJK 1:8
4 09:50 2 B ViTa Nappulat – Nõmme United 4:4
5 11:30 1 A MRJK – JK Tammeka 3:1
6 11:30 2 B JK Tallinna Kalev – Nõmme United 2:2
7 13:10 1 A HJK Yellow II – Tabasalu JK 6:0
8 13:10 2 B HJK Yellow I – Pärnu Kalev 3:1
9 14:50 1 A FC Levadia – JK Tammeka 3:3
10 14:50 2 B JK Tallinna Kalev – ViTa Nappulat 5:0
11 15:40 2 B Pärnu Kalev – Nõmme United 3:2
12 16:30 1 A JK Tammeka – Tabasalu JK 2:1
13 17:20 1 A MRJK – HJK Yellow II 2:6
14 17:20 2 B HJK Yellow I – Nõmme United 1:2
15 18:10 2 B Pärnu Kalev – ViTa Nappulat 1:4
16 19:00 1 A MRJK – FC Levadia 6:1

20.11.2016

0:5

Nr Time Pitch Group Teams Result
17 09:00 1 A JK Tammeka – HJK Yellow II 1:7
18 09:00 2 B HJK Yellow I – ViTa Nappulat 1:3
19 10:40 1 A FC Levadia – Tabasalu JK 5:4
20 10:40 2 B JK Tallinna Kalev – Pärnu Kalev 5:0
21 12:20 1 Tabasalu – Pärnu Kalev(9.-10. place) 1:0
22 14:00 1 FC Levadia- HJK Yellow I (5.-6. place) 0:5
23 14:50 1 JK Tammeka – Nõmme United(7.-8. place) 0:4
24 14:00 2 HJK Yellow II -Tallinna Kalev(Final) 3:4
25 14:50 2 MRJK – ViTa Nappulat (3.-4. place) 4:1

08

Boys 2008

2x20min

Standings

Team Pld W D L GD Pts Place
estonia JK Tallinna Kalev 5 3 1 1 22:15 10 III
finland ViTa Nappulat 5 1 0 4 7:13 3 V
estonia JK Kratid 5 2 1 2 16:13 7 IV
estonia Pakri SK 5 4 0 1 23:7 12 I
estonia Nõmme Kalju FC 5 4 0 1 24:6 12 II
estonia Viljandi Tulevik 5 0 0 5 2:40 0 VI

19.11.2016

Nr Time Pitch Teams Result
1 10:40 1 JK Tallinna Kalev – ViTa Nappulat 3:0
2 10:40 2 Pakri SK – Nõmme Kalju FC 3:1
3 12:20 1 JK Kratid – Viljandi Tulevik 7:0
4 12:20 2 ViTa Nappulat – Nõmme Kalju FC 0:2
5 14:00 1 JK Kratid – Pakri SK 1:5
6 14:00 2 JK Tallinna Kalev – Viljandi Tulevik 12:2
7 15:40 1 Viljandi Tulevik – Pakri SK 0:10
8 16:30 2 ViTa Nappulat – JK Kratid 1:5
9 18:10 1 JK Tallinna Kalev – Nõmme Kalju FC 2:9

20.11.2016

Nr Time Pitch Teams Result
10 09:50 1 JK Tallinna Kalev – Pakri SK 3:2
11 09:50 2 Viljandi Tulevik – ViTa Nappulat 0:4
12 11:30 1 Nõmme Kalju FC – JK Kratid 5:1
13 11:30 2 ViTa Nappulat – Pakri SK 2:3
14 13:10 1 Nõmme Kalju FC – Viljandi Tulevik 7:0
15 13:10 2 JK Tallinna Kalev – JK Kratid 2:2

G 02/03

Girls 2002/2003

2x25min

Group A

Team Pld W D L GD Pts Place
finland Pohjois-Espoon Ponsi 3 2 1 0 8:2 7 I
estonia Nõmme Kalju FC 3 0 0 3 0:3 0 IV
estonia Tabasalu JK 3 1 2 0 4:3 5 II
finland VJS/2 Red 3 1 1 1 2:6 4 III

Group B

Team Pld W D L GD Pts Place
finland RaKe-JoKi yj/Kilpa 3 3 0 0 14:2 9 I
estonia JK Tallinna Kalev 3 0 0 3 3:18 0 IV
latvia AFA Olaine 3 2 0 1 5:1 6 II
estonia FC Ajax Tallinn 3 1 0 2 7:8 3 III

12.11.2016

Nr Time Pitch Group Teams Result
1 09:00 1 A Pohjois-Espoon Ponsi – Nõmme Kalju FC 1:0
2 10:00 1 B RaKe/JoKi yj/Kilpa – JK Tallinna Kalev 9:1
3 11:00 1 A Tabasalu JK – VJS/2 Red 1:1
4 12:00 1 B AFA Olaine – FC Ajax Tallinn 2:0
5 13:00 1 A Pohjois-Espoon Ponsi – Tabasalu JK 2:2
6 14:00 1 B RaKe/JoKi yj/Kilpa – FC Ajax Tallinn 4:1
7 15:00 1 B AFA Olaine – JK Tallinna Kalev 3:0
8 16:00 1 A VJS/2 Red – Nõmme Kalju FC 1:0
9 17:00 1 B RaKe/JoKi yj/Kilpa – AFA Olaine 1:0
10 18:00 1 A Nõmme Kalju FC – Tabasalu JK 0:1
11 19:00 1 B JK Tallinna Kalev – FC Ajax Tallinn 2:6
12 20:00 1 A VJS/2 Red – Pohjois-Espoon Ponsi 0:5

13.11.2016

Nr Time Pitch Group Teams Result
13 08:00 1 A VJS/2 Red – JK Tallinna Kalev 3:0
14 09:00 1 B Nõmme Kalju FC – FC Ajax Tallinn 0:0 (2:3 pen)
15 10:00 1 A Pohjois-Espoon Ponsi – AFA Olaine 1:1 (3:2 pen)
16 11:00 1 B Tabasalu JK – RaKe/JoKi yj/Kilpa 0:1
17 12:00 1 A JK Tallinna Kalev – Nõmme Kalju FC (7.-8. place) 1:5
18 13:00 1 B VJS/2 Red – FC Ajax Tallinn (5.-6. place) 5:1
19 15:00 1 B AFA Olaine – Tabasalu JK (3.-4. place) 3:0
20 14:00 1 A Pohjois-Espoon Ponsi – RaKe/JoKi yj Kilpa (Final) 1:0

G 04/05

Girls 2004/2005

2x20min

Group A

Team Pld W D L GD Pts Place
finland PuiU II 4 0 0 4 2:11 0 V
estonia Tabasalu JK 4 2 1 1 5:4 7 II
estonia FC Flora 4 1 1 2 4:7 4 IV
estonia MRJK 4 2 1 1 3:2 7 III
sweden Djurgarden IF 4 3 1 0 12:2 10 I

Group B

Team Pld W D L GD Pts Place
finland PuiU I 3 1 1 1 9:6 4 II
estonia FC Levadia 3 3 0 0 12:5 9 I
finland VJS/2 3 1 0 2 2:9 3 III
estonia FC Ajax Tallinn 3 0 1 2 5:8 1 IV

26.11.2016

Nr Time Pitch Group Teams Result
1 10:00 1 A PuiU II – MRJK 1:2
2 10:00 2 B PuiU I – FC Ajax Tallinn 2:2
3 10:50 1 A Tabasalu JK – FC Flora 0:0
4 10:50 2 B FC Levadia – VJS/2 4:0
5 12:30 1 A Tabasalu JK – Djurgarden IF 0:4
6 13:20 1 A PuiU II – FC Flora 1:2
7 13:20 2 B PuiU I – FC Levadia 2:3
8 15:00 1 A Djurgarden IF – MRJK 0:0
9 15:00 2 B VJS/2 – FC Ajax Tallinn 1:0
10 15:50 1 A PuiU II – Tabasalu JK 0:4
11 16:40 1 A FC Flora – MRJK 0:1
12 16:40 2 B VJS/2 – PuiU I 1:5
13 18:20 1 A Djurgarden IF – FC Flora 5:2
14 19:10 2 B FC Levadia – FC Ajax Tallinn 5:3

27.11.2016

Nr Time Pitch Group Teams Result
15 09:00 1 A Tabasalu JK – MRJK 1:0
16 09:00 2 A PuiU II – Djurgarden IF 0:3
17 10:40 1 FC Flora – FC Ajax Tallinn (7.-8. place) 3:3 (1:2pen)
18 11:30 1 MRJK – VJS/2 (5.-6. place) 0:0 (1:3pen)
19 13:10 1 Tabasalu JK – PuiU I (3.-4. place) 1:1 (1:3pen)
20 13:10 2 Djurgarden IF – FC Levadia (FINAL) 0:2

14:00 Award ceremony

G 06/07

Girls 2006/2007

2x20min

Standings

Team Pld W D L GD Pts Place
estonia Raplamaa JK 5 0 0 5 4:36 0 VI
finland PuiU 5 2 2 1 19:6 8 II
estonia SK Motiiv / Tallinna Kalev 5 2 2 1 7:5 8 IV
finland FC Kasiysi Tähdet 5 1 0 4 5:11 3 V
estonia FC Ajax Tallinn 5 4 1 0 26:7 13 I
estonia MRJK 5 3 1 0 9:4 10 II

26.11.2016

Nr Time Pitch Teams Result
1 11:40 1 Raplamaa JK – PuiU 0:10
2 11:40 2 SK Motiiv / Tallinna Kalev – MRJK 0:2
3 12:30 2 FC Ajax Tallinn – FC Kasiysi Tähdet 2:0
4 14:10 1 Raplamaa JK – MRJK 0:4
5 14:10 2 PuiU – FC Ajax Tallinn 3:4
6 15:50 2 SK Motiiv / Tallinna Kalev – FC Kasiysi Tähdet 1:0
7 17:30 1 FC Kasiysi Tähdet – MRJK 1:2
8 17:30 2 PuiU – SK Motiiv / Tallinna Kalev 1:1
9 18:20 2 Raplamaa JK – FC Ajax Tallinn 2:16

27.11.2016

Nr Time Pitch Teams Result
10 09:50 1 FC Kasiysi Tähdet – Raplamaa JK 3:2
11 09:50 2 FC Ajax Tallinn – SK Motiiv / Tallinna Kalev 2:2
12 10:40 1 PuiU – MRJK 1:1
13 11:30 2 Raplamaa JK – SK Motiiv / Tallinna Kalev 0:3
14 13:10 1 FC Ajax Tallinn – MRJK 2:0
15 13:10 2 FC Kasiysi Tähdet – PuiU 1:4

13:15 Award ceremony

Team
finland PuiU
estonia Raplamaa JK
estonia LNSK Krestsatik
latvia AFA Olaine
estonia MRJK
estonia FC Ajax Tallinn
estonia SK Motiiv
finland FC Kasiysi Tähdet