Archive: Reval Cup 2017

Match Days II

Reval Cup 2017 Match Days II

11.-12.03.2017

2005

Saku Sporting
FC Levadia TU15
Tallinna Kalev Jüri
Tabasalu JK

T2005/2006

FC Flora

T2003/2004

Kohila SK
Tabasalu JK
Nõmme Kalju
FC Levadia
FC Flora

2007A

JK Tallinna Kalev
Rakvere JK Tarvas
Tabasalu JK Sinine
FC Flora Mustad

2007B

JK Tallinna Kalev
JK Kratid
FC Ararat

2008A

MRJK
Viru Star

2008B

Nõmme Kalju FC
MRJK I
Tabasalu JK
JK Tallinna Kalev
MRJK II

2009A

JK Kratid
Saku Sporting
FC Ararat

2009B

Saku Sporting
Tabasalu JK
JK Tallinna Kalev
Saue JK

2004

Saku Sporting
JK Tallinna Kalev
Nõmme United

Match Days

Reval Cup 2017 Match Days

18.-19.02.2017

2005

18.02.2017

Time Pitch Teams
14:30 1 Nõmme Kalju FC – Harju JK
15:00 1 Saku Sporting – FC Levadia
15:30 1 FC Levadia – Nõmme Kalju FC
16:00 1 Harju JK – JK Tallinna Kalev Jüri
16:30 1 Nõmme Kalju FC – Saku Sporting
17:00 1 JK Tallinna Kalev Jüri – FC Levadia
17:30 1 JK Tallinna Kalev Jüri – Saku Sporting
18:00 1 FC Levadia – Harju JK
18:30 1 Nõmme Kalju FC – JK Tallinna Kalev Jüri
19:00 1 Saku Sporting – Harju JK

2006A

18.02.2017

Time Pitch Teams
9:00 1 Tabasalu JK – FC Levadia
9:30 1 Harju JK – Nõmme United
10:00 1 FC Levadia – FC Helios
10:30 1 Nõmme United – Tabasalu JK
11:00 1 FC Helios – Nõmme United
11:30 1 Harju JK – Tabasalu JK
12:00 1 FC Helios – Harju JK
12:30 1 Nõmme United – FC Levadia
13:00 1 FC Levadia – Harju JK
13:30 1 FC Helios – Tabasalu JK

2006B

18.02.2017

Time Pitch Teams
9:00 2 Harju JK – Saku Sporting
9:30 2 FC Levadia – Tabasalu JK
10:00 2 Tabasalu JK – Harju JK
10:30 2 Saku Sporting – FC Helios
11:00 2 FC Helios – Tabasalu JK
11:30 2 Harju JK – FC Levadia
12:00 2 FC Levadia – FC Helios
12:30 2 Tabasalu JK – Saku Sporting
13:00 2 Saku Sporting – FC Levadia
13:30 2 FC Helios – Harju JK

2007A

18.02.2017

Time Pitch Teams
14:30 2 FC Levadia – Tabasalu JK
15:00 2 JK Tallinna Kalev – Raplamaa JK
15:30 2 Tabasalu JK – Rakvere JK Tarvas
16:00 2 Raplamaa JK – FC Levadia
16:30 2 Rakvere JK Tarvas – Raplamaa JK
17:00 2 FC Levadia – JK Tallinna Kalev
17:30 2 JK Tallinna Kalev – Rakvere JK Tarvas
18:00 2 Raplamaa JK – Tabasalu JK
18:30 2 JK Tallinna Kalev – Tabasalu JK
19:00 2 FC Levadia – Rakvere JK Tarvas

2007B

18.02.2017

Time Pitch Teams
14:30 3 JK Tallinna Kalev – JK Augur
15:00 3 Tabasalu JK – FC Levadia
15:30 3 FC Levadia – JK Tallinna Kalev
16:00 3 JK Augur – MRJK
16:30 3 MRJK – FC Levadia
17:00 3 JK Tallinna Kalev – Tabasalu JK
17:30 3 Tabasalu JK – MRJK
18:00 3 FC Levadia – JK Augur
18:30 3 JK Augur – Tabasalu JK
19:00 3 JK Tallinna Kalev – MRJK

2008A

19.02.2017

Time Pitch Teams
9:00 1 JK Tallinna Kalev – FC Flora
9:30 1 FC Levadia – Nõmme Kalju FC Must
10:00 1 Nõmme Kalju FC Must – JK Tallinna Kalev
10:30 1 FC Flora – Rakvere JK Tarvas
11:00 1 FC Levadia – JK Tallinna Kalev
11:30 1 Rakvere JK Tarvas – Nõmme Kalju FC Must
12:00 1 FC Levadia – Rakavere JK Tarvas
12:30 1 Nõmme Kalju FC Must – FC Flora
13:00 1 FC Flora – FC Levadia
13:30 1 JK Tallinna Kalev – Rakvere JK Tarvas

2008B

19.02.2017

Time Pitch Teams
9:00 2 Saku Sporting – Nõmme Kalju FC
9:30 2 Nõmme United I – Saku Sporting
10:00 2 Nõmme Kalju FC – Nõmme United II
10:30 2 Saku Sporting – JK Tallinna Kalev
11:00 2 JK Tallinna Kalev – Nõmme United I
11:30 2 Saku Sporting – Nõmme United II
12:00 2 Nõmme Kalju FC – Nõmme United I
12:30 2 JK Tallinna Kalev – Nõmme United II
13:00 2 Nõmme Kalju FC – JK Tallinna Kalev
13:30 2 Nõmme United I – Nõmme United II

2009A

19.02.2017

Time Pitch Teams
9:00 3 FCI Tallinn – Nõmme Kalju FC
9:30 3 JK Tallinna Kalev – Harju JK
10:00 3 Nõmme Kalju FC – Rakvere JK Tarvas
10:30 3 FCI Tallinn – Harju JK
11:00 3 JK Tallinna Kalev – FCI Tallinn
11:30 3 Harju JK – Rakvere JK Tarvas
12:00 3 Nõmme Kalju FC – Harju JK
12:30 3 JK Tallinna Kalev – Rakvere JK Tarvas
13:00 3 Nõmme Kalju FC – JK Tallinna Kalev
13:30 3 Rakvere JK Tarvas – FCI Tallinn

2009B

19.02.2017

Time Pitch Teams
9:00 4 JK Kratid – Tabasalu JK
9:30 4 Rakvere JK Tarvas – Saku Sporting I
10:00 4 Saku Sporting I – JK Kratid
10:30 4 Tabasalu JK – Saku Sporting II
11:00 4 JK Kratid – Rakvere JK Tarvas
11:30 4 Saku Sporting II – Saku Sporting I
12:00 4 Rakvere JK Tarvas – Saku Sporting II
12:30 4 Saku Sporting I – Tabasalu JK
13:00 4 Tabasalu JK – Rakvere JK Tarvas
13:30 4 Saku Sporting II – JK Kratid

2010

19.02.2017

Time Pitch Teams
14:15 1 JK Tallinna Kalev – Saku Sporting I
14:15 2 Saku Sporting II – JK Augur
14:15 3 Nõmme United – FC Cosmos
14:50 1 JK Tallinna Kalev – Saku Sporting II
14:50 2 Saku Sporting I – Nõmme United
14:50 3 JK Augur – FC Cosmos
15:25 1 Saku Sporting II – Nõmme United
15:25 2 JK Tallinna Kalev – FC Cosmos
15:25 3 JK Augur – Saku Sporting I
16:00 1 Nõmme United – JK Augur
16:00 2 FC Cosmos – Saku Sporting I
16:00 3 Saku Sporting II – JK Tallinna Kalev

00/01

Boys 2000/2001

25. – 26.02.17

Group A

Team Pld W D L GD Pts Place
Latvia FK Liepaja 3 3 5:0 9 I
estonia FCI Tallinn 3 3 0:3 0 IV
Pskov 747 3 1 1 1 1:2 4 II
estonia JK Tammeka Sinine 3 1 1 1 1:2 4 III

Group B

Team Pld W D L GD Pts Place
FA Zalgrietis 3 2 1 0:1 2 III
estonia FC Flora 3 3 4:0 9 I
estonia JK Tammeka Valge 3 2 1 0:2 2 IV
estonia Paide Linnameeskond 3 2 1 0:1 2 II

25.02.2017

Nr Time Group Teams Result
1 09:00 A FK Liepaja – FCI Tallinn 1:0
2 09:50 B FA Zalgrietis – FC Flora 0:1
3 10:40 A Pskov 747 – JK Tammeka Sinine 0:0
4 11:30 B JK Tammeka Valge – Paide Linnameeskond 0:0
5 14:30 A FK Liepaja – Pskov 747 2:0
6 15:20 B FA Zalgrietis – JK Tammeka Valge 0:0
7 16:10 A JK Tammeka Sinine – FCI Tallinn 1:0
8 17:00 B FC Flora – Paide Linnameeskond 1:0
9 17:50 A FCI Tallinn- Pskov 747 0:1
10 18:40 B Paide Linnameeskond – FA Zalgrietis 0:0
11 19:30 A JK Tammeka Sinine – FK Liepaja 0:2
12 20:20 B FC Flora – JK Tammeka Valge 2:0

26.02.2017

Nr Time Teams Result
13 09:00 JK Tammeka Sinine – JK Tammeka Valge (5.-8. place) 3:3 (1:3 pen)
14 09:50 FCI Tallinn – FA Zalgrietis (5.-8. place) 0:0 (1:0 pen)
15 10:40 FK Liepaja – Paide Linnameeskond (1.-4. place) 5:0
16 11:30 Pskov 747 – FC Flora (1.-4. place) 0:0 (5:4 pen)
17 14:30 JK Tammeka Sinine – FA Zalgrietis (7.-8. place) 1:0
18 15:20 JK Tammeka Valge – FCI Tallinn (5.-6. place) 0:0 (3:2 pen)
19 16:10 Paide Linnameeskond – FC Flora (3.-4. place) 0:1
20 17:00 FK Liepaja – Pskov 747 (Final) 1:0

15:45 Award ceremony

02

Boys 2002

11. – 12.02.17
2x20min

Group A

Team Pld W D L GD Pts Place
estonia TJK Legion 3 3 11:1 9 I
finland Tampere Ilves 3 1 2 1:8 1 IV
estonia JK Tallinna Kalev 3 2 1 5:5 6 II
estonia Nõmme Kalju FC 3 1 2 1:4 1 III

Group B

Team Pld W D L GD Pts Place
estonia Nõmme United 3 2 1 6:1 7 I
estonia Täby IF 3 1 2 4:9 3 III
estonia Tabasalu JK 3 1 2 2:3 3 IV
estonia JK Tammeka 3 1 1 1 3:2 4 II

11.02.2017

Nr Time Group Teams Result
1 10:00 A TJK Legion – Tampere Ilves 4:0
2 10:50 B Nõmme United – Täby IF 5:1
3 11:40 A JK Tallinna Kalev – Nõmme Kalju FC 1:0
4 12:30 B Tabasalu JK – JK Tammeka 1:0
5 13:20 A TJK Legion – JK Tallinna Kalev 5:1
6 14:10 B Nõmme United – Tabasalu JK 1:0
7 15:00 A Tampere Ilves – Nõmme Kalju FC 1:1
8 15:50 B Täby IF – JK Tammeka 1:3
9 16:40 A TJK Legion – Nõmme Kalju FC 2:0
10 17:30 B Nõmme United – JK Tammeka 0:0
11 18:20 A Tampere Ilves – JK Tallinna Kalev 0:3
12 19:10 B Täby IF – Tabasalu JK 2:1

12.02.2017

Nr Time Group Teams Result
13 09:00 B Nõmme Kalju FC  – Tabasalu JK (5.-8. place) 0:1
14 09:50 A Tampere Ilves – Täby IF (5.-8. place) 0:0 (pen 4:5)
15 10:40 B TJK Legion –  Tammeka JK (1.-4. place) 3:0
16 11:30 A Tallinna Kalev – Nõmme United(1.-4. place) 1:1 (pen 12:13)
17 12:20 Nõmme Kalju FC – Tampere Ilves (7.-8. place) 0:0 (pen 4:1)
18 13:10 Tabasalu JK – Täby IF (5.-6. place) 0:1
19 14:00 JK Tammeka – Tallinna Kalev (3.-4. place) 0:0 (pen 3:4)
20 14:50 TJK Legion – Nõmme United (Final) 3:2

15:45 Award ceremony

03

Boys 2003

4. – 5.02.17
2x20min

Group A

Team Pld W D L GD Pts Place
finland HooGee/EsPa 4 1 3 1:14 1 V
Latvia FK Jelgava 4 4 15:1 12 I
estonia TJK Legion 4 3 1 7:2 9 II
Belarus Minsk Orbita 4 2 2 7:4 6 III
estonia Pärnu JK Vaprus 4 1 3 2:11 1 IV

Group B

Team Pld W D L GD Pts Place
finland TPS 4 4 14:3 12 I
estonia Harju JK 4 1 3 3:5 3 IV
estonia Nõmme Kalju FC 4 2 2 1:9 2 V
Latvia AFA Olaine 4 2 1 1 6:5 7 II
estonia Tabasalu JK 4 1 1 2 3:5 4 III

04.02.2017

Nr Time Group Teams Result
1 09:00 A HooGee/EsPa – Minsk Orbita 0:4
2 09:50 B TPS – Nõmme Kalju FC 6:0
3 10:40 A FK Jelgava – TJK Legion 1:0
4 11:30 B Harju JK – Nõmme Kalju FC 2:0
5 12:20 A HooGee/EsPa – TJK Legion 0:2
6 13:10 B TPS – AFA Olaine 5:3
7 14:00 B Minsk Orbita – Pärnu JK Vaprus 2:0
8 14:50 A AFA Olaine – Tabasalu JK 2:0
9 15:40 A HooGee/EsPa – FK Jelgava 0:7
10 16:30 B TPS – Harju JK 2:0
11 17:20 A Pärnu JK Vaprus – TJK Legion 0:3
12 18:10 B Tabasalu JK – Nõmme Kalju FC 1:1
13 19:00 A TJK Legion – Minsk Orbita 2:1
14 19:50 B Nõmme Kalju FC – AFA Olaine 0:0
15 20:40 B Harju JK – Tabasalu JK 1:2
16 21:30 A FK Jelgava – Pärnu JK Vaprus 5:1

05.02.2017

Nr Time Group Teams Result
17 08:00 B Harju JK – AFA Olaine 0:1
18 08:50 A FK Jelgava – Minsk Orbita 2:0
19 09:40 B Tabasalu JK – TPS 0:1
20 10:30 A Pärnu JK Vaprus – HooGee/Espa 1:1
21 11:20 HooGee/Espa – Nõmme Kalju FC  (9.-10. place) 0:2
22 12:10 Pärnu JK Vaprus – Harju JK (7.-8. place) 1:1 (pen 3:4)
23 13:00 Minsk Orbita – Tabasalu JK (5.-6.place)  4:2
24 14.40 TJK Legion – AFA Olaine (3.-4. place)  3:1
25 13.50 Jelgava – TPS (Final)  1:4

15:30 Award ceremony

04

Boys 2004

21. – 22.01.17
2x20min

Standings

Team Pld W D L GD Pts Place
estonia FCI Tallinn 5 5 5:13 0 VI
finland MasKi 5 4 1 7:2 13 I
estonia FC Flora 5 3 1 1 9:6 10 III
Latvia RFS 5 1 4 6:7 3 V
estonia FC Santos Tartu 5 4 1 8:6 12 II
finland FCFJ 5 2 3 8:9 6 IV

21.01.2017

Nr Time Teams Result
1 10:00 FCI Tallinn – MasKi 1:2
2 10:50 FC Flora – FCFJ 3:1
3 11:40 RFS – FC Santos Tartu 1:2
4 14:00 FC Flora – RFS 1:0
5 14:50 FCFJ – FCI Tallinn 3:1
6 15:40 MasKi – FC Santos Tartu 2:0
7 18:00 FCFJ – RFS 3:2
8 18:50 MasKi – FC Flora 1:1
9 19:40 FCI Tallinn – FC Santos Tartu 1:2

22.01.2017

Nr Time Teams Result
10 09:00 RFS – FCI Tallinn 3:0
11 09:50 FC Santos Tartu – FC Flora 2:1
12 10:40 FCFJ – MasKi 0:1
13 13:00 FC Santos Tartu – FCFJ 2:1
14 13:50 MasKi – RFS 1:0
15 14:40 FCI Tallinn – FC Flora 2:3

15:30 Award ceremony